تبلیغات
مردان اعراف - سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش

مردان اعراف - سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

مردان اعراف - سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش ...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)


و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون


Image result for ‫نواب صفوی‬‎

 .  نواب صفوی به همراه سه تن از همرزمانش به نام‏های خلیل طهماسبی، مظفرعلی ذوالقدر و سیدمحمد واحدی در بیدادگاه رژیم پهلوی محکوم و در صبحگاه 27 دی 1334 شمسی تیرباران شد و به خیل شهدا پیوست.


 . نواب از شاگردان مصمم «علامه امینی» بود و در محضر بزرگ مردی چون او مكتب غدیر را آموخت و در محضر «علامه امینی» كه گنجی گران قیمت برای نواب بود با فلسفه سیاسی اسلام آشنا شد به گونه ای كه علامه درباره او گفت: «نواب اول شاگرد من بود و درس می خواند ولی زمان كوتاهی نگذشته بود كه دیدم جرقه های روحی نواب طوری است كه مسأله استاد و شاگردی را از بین می برد. فكر نواب و گسترش آن طوری بود كه ثابت می كرد او یك فرد فوق العاده است و یك شاگرد عادی نیست.»

 . زمانیكه علامه امینی به ایران آمده بود، در دیدار با نواب گفت: «من حیفم می آید كه شما ایران بمانید، شما را می كشند. بیایید برویم نجف درس بخوانید. با استعدادی كه دارید پیشرفت می كنید و مرجع می شوید. آن وقت اقدام كنید. هزینه رفتن به نجف با من.» نواب نگاهی به استاد گرانقدرش انداخت و گفت: [«اسلام سرباز و درسخوان دارد؛ مبارز ندارد, ما میخواهیم مبارز شویم. »] علامه امینی چشمهایش پر از اشك شد و از اتاق بیرون رفت.

منبع: کتاب شبنم سرخ و سفیر سحر


تاریخ : دوشنبه 27 دی 1395 | 10:18 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.