مردان اعراف - کریمه اهل بیت

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

مردان اعراف - کریمه اهل بیت ...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)
السلام علیک یا بنت الامام و یا اخت الامام و یا عمة الامام 
یا فاطمه المعصومه

Image result for ‫وفات حضرت معصومه‬‎

بالاترین جایگاه شفاعت، از آن رسول گرامی اسلام (ص) است كه در قرآن كریم، از آن به مقام محمـود تعبیر شده است. همین طور دو تن از بانوان خاندان رسول مكـرم اسلام، شفاعت گسترده ای دارند كه بسیار وسیع و جهـان شمول است و می تواند همه اهالی محشـر را فرا گیرد. این دو بانوی عالی قدر، صدیقه اطهـر حضـرت فاطمه زهـرا (س) و شفیعه روز جزا، حضرت فاطمه معصومه (س) هستند. در مورد شفاعت گسترده حضرت زهرا (س) همین بس كه شفاعت، مهریه آن حضرت است و به هنگام ازدواج، پیك وحی طاقه ابریشمی از سوی پروردگار آورد كه در آن، جمله خداوند مهریه حضرت فاطمه زهرا (س) را، شفاعت گنهكاران از امت محمد (ص) قـرار داد، این حدیث از طریق اهل سنت نیز نقل شده است. 
پس از حضرت فاطمه زهرا (س) از جهت گستردگی شفاعت، هیج بانویی به شفیعه محشر، حضرت معصومه (س) نمی رسد. بر همین اساس است كه حضـرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: با شفاعت او، همه شیعیان ما وارد بهشت می شوند.

تاریخ : پنجشنبه 7 دی 1396 | 10:12 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.