تبلیغات
مردان اعراف - فرازی از خطبه فدکیه

مردان اعراف - فرازی از خطبه فدکیه

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

مردان اعراف - فرازی از خطبه فدکیه ...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)
Image result for ‫صلوات بر حضرت زهرا‬‎


....... و شما اكنون گمان مى ‏برید كه براى ما ارثى نیست؟ آیا خواهان حكم جاهلیت هستید؟ و براى اهل یقین چه حكمى بالاتر از حكم خداوند است، آیا نمى‏ دانید؟ در حالى كه براى شما همانند آفتاب درخشان روشن است، كه من دختر او (رسولخدا) هستم. 
اى مسلمانان! آیا سزاوار است كه ارث پدرم را از من بگیرند، اى پسر ابى‏قحافه، آیا در كتاب خداست كه تو از پدرت ارث ببرى و من از ارث پدرم محروم باشم؟ امر تازه و زشتى آوردى، آیا آگاهانه كتاب خدا را ترك كرده و پشت سر مى ‏اندازید؟ آیا قرآن نمى‏ گوید «سلیمان از داود ارث برد»؟ و در مورد خبر زكریا آنگاه كه گفت: «پروردگار مرا فرزندى عنایت فرما تا از من و خاندان یعقوب ارث برد»، و فرمود: «و خویشاوندان رحمى به یكدیگر سزاوارتر از 
دیگرانند»، و فرموده: «خداى تعالى به شما درباره فرزندان سفارش مى‏ كند كه بهره پسر دو برابر دختر است»، و مى‏ فرماید: «هنگامى كه مرگ یكى از شما فرا رسد بر شما نوشته شده كه براى پدران و مادران و نزدیكان وصیت كنید، و این حكم حقّى است براى پرهیزگاران». 


Image result for ‫شمع متحرک عزا‬‎


و شما گمان مى ‏برید كه مرا بهره ‏اى نبوده و سهمى از ارث پدرم ندارم،؟ آیا خداوند آیه‏ اى به شما نازل كرده كه پدرم را از آن خارج ساخته؟ یا مى‏ گوئید: اهل دو دین از یكدیگر ارث نمى‏ برند؟ آیا من و پدرم را از اهل یك دین نمى‏ دانید؟ و یا شما به عام و خاص قرآن از پدر و پسر عمویم آگاه ترید؟

 اینك این تو و این شتر، شترى مهار زده و رحل نهاده شده، برگیر و ببر، با تو در روز رستاخیز ملاقات خواهد كرد. 
چه نیك داورى است خداوند، و نیكو دادخواهى است پیامبر، و چه نیكو وعده ‏گاهى است قیامت، و در آن ساعت و آن روز اهل باطل زیان مى‏ برند، و پشیمانى به شما سودى نمى ‏رساند، و براى هر خبرى قرارگاهى است، پس خواهید دانست كه عذاب خواركننده بر سر چه كسى فرود خواهد آمد، و عذاب جاودانه كه را شامل مى ‏شود...... تاریخ : شنبه 28 بهمن 1396 | 12:18 ق.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.