مردان اعراف - مطالب دی 1394

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

مردان اعراف - مطالب دی 1394 ...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)
 
زمستون با برفاش زیباست.
تاریخ : سه شنبه 29 دی 1394 | 06:51 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
میلاد حضرت امام حسن عسکری علیه السلام مبارک باد.

امام حسن عسکری فرمودند:
شِیعة عَلیٍّ هُم الَّذِین یُؤثِرون إخوانِهم عَلی أنفُسِهم و لَو کَان بِهِم خَصاصَة و هُم الّذینَ لایَراهُم الله حَیثُ نَهاهُم و لا یَفقُدُهُم حَیثُ أمَرهُم، و شِیعة عَلِیٍّ هُم الَّذِین یقتَدُون بِعَلِیٍّ فِی إکرامِ إخوانِهِم المُؤمِنین. (میزان الحکمه)
شیعیان علی (علیه السلام) کسانی هستند که برادران (دینی) خود را بر خویش مقدم می دارند گرچه خودشان نیازمند باشند و شیعیان علی (علیه السلام) کسانی هستند که خداوند آنها را در جایی که نهی کرده نمی بیند و در جاهایی که خواست خدا می باشد غایب نمی باشند و به آنچه امر نموده عمل می کنند و شیعه علی (علیه السلام) در تکریم و احترام برادران مؤمن خود به علی (علیه السلام) اقتدا می نمایند.


والله لَیَغیبَنَّ غِیبَةً لایَنجُوفِیها إلا مَن ثَبَّتَهُ الله عَزَّوجَل عَلی القولِ بِإمامَتِه و وَفَّقَه لِلدُّعاءِ بِتعجِیل فَرجِه. (کمال الدین)
به خدا سوگند مهدی (ارواحنافداه) آن گونه نهان خواهد گشت که هیچ کس در زمان غیبت او، از گمراهی و هلاکت نجات نخواهد یافت؛ مگر آنان که خدای عزوجل بر اعتقاد به امامت آن حضرت پایدارشان دارد و در دعا برای تعجیل فرج مقدسش، موفقشان فرماید.

یَا مَن مَواعِیدُه صَادِقَة، یَا مَن أیادِیه فاضِلة، یَا مَن رَحمَته واسِعَة، یا غِیاثَ المُستَغِیثِین، یا مُجِیب دَعوَة المُضطَرِّین، یا مَن هُو بِالمَنظَر الأعلَی، وخَلقَه بالمِنزِل الأدنی... فَصَلِّ عَلی مُحَمَّد و آله واهدِنِی مِن عِندِک وافضِ عَلَیَّ مِن فَضلِک وانشُر عَلَیَّ مِن رَحمَتِک وأنزِل عَلَیَّ مِن بَرکاتِک، إنّک أنت الرَّب الجَلیل وأنا العَبد الضَّعیف. وشَتّانَ ما بَیننَا یا حَنّان یا منّان، یا ذالجَلال والإکرام.
ای خدایی که در وعده هایش راستگوست! ای آفریدگاری که نعمت هایش افزون است! ای کسی که سایه رحتمش گسترده است! ای دادرس دادخواهان! ای اجابت کننده دعای بیچارگان! ای کسی که در بالاترین مرتبه قرار داری و آفریده هایت در پایین ترین منزل جای دارند!... بر محمد آل او درود فرست و خودت مرا هدایت کن و فضل خودت را بر من افاضه کن و رحمت خود را بر من فراگیر ساز و برکات خودت را بر من نازل گردان، همانا که تو پروردگار بزرگ هستی و من بنده ضعیف و ناتوان; و چقدر تفاوت است بین من و تو، ای خدای مهربان و بخشاینده و ای صاحب جلالت و بزرگواری. (مصباح المتهجد)تاریخ : سه شنبه 29 دی 1394 | 06:01 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
شیطان ، دشمن آشکار ، موذی و قسم خورده
شیطان همیشه شیطان بوده ، هست و خواهد بود ، هرگز نباید تصور نمود که شیطان دست از مکر و حیله بر میداره، نه!!! هرگز. اما گاهی تاکتیک عوض می کنه، بطوری که گمان می کنی دست از نیرنگ برداشته، ولی اینطور نیست، او بدنبال اینه که ضربه عمیق تری بزنه.
افسران - به افتخار اجرایی شدن برجام ولغو تحریمها "بلند بگو مرگ بر آمریکا "

تاریخ : دوشنبه 28 دی 1394 | 01:51 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
... و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون.
ساعتی بعد از نیمه شب "۲۷ دیماه سال ۱۳۳۴" در پادگان "لشکر۲ زرهی مرکز" راس ساعت ۳ نیمه شب نواب صفوی و یارانش بعد از نوشتن وصیت نامه ای بسیار کوتاه در میدان تیر پادگان شماره ۱ قصر لشکر تیرباران شدند.
روحشان شاد و یادشان همواره گرامی و زنده باد.

شهید نواب صفوی حکم تیرباران شهید «نواب صفوی»  +عکس

تاریخ : دوشنبه 28 دی 1394 | 01:05 ق.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
 
تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | 10:09 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
دو فایده دعا کردن برای دیگران + عکس

تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | 09:57 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

امام سجاد علیه السلام به فرزندش امام باقر علیه السلام می فرمود: 

افعل الخیر الی کل من طلبه منک فان کان اهله فقد اصبت موضعه و ان لم یکن باهل کنت انت اهله.  

هر کس از تو انجام کار خیری را خواست، برایش انجام بده; اگر اهلش بود، درست عمل کردی و گرنه تو خود اهل خیر شده ای. (تحف العقول) 

در تفسیر آیه 15 سوره توبه: ... و یقبل التوبة عن عباده و یاخذ الصدقات. 

... توبه بندگان را می پذیرد و صدقات را می گیرد.

محمد بن مسلم از امام صادق، از امام سجاد علیهما السلام نقل کرد: در پیشگاه خدا تعهد می کنم که صدقه به دست بنده خدا نمی رسد مگر آنکه پیش از آن در دست خدا قرار بگیرد.

آن حضرت هر گاه می خواست صدقه بدهد، اول آنچه را در دست داشت، می بوسید و می بویید، سپس به دست فقرا می داد و می فرمود: «برای هر چیزی فرشته واسطه ای هست، جز صدقه که بی واسطه به دست خدا می رسد.تاریخ : جمعه 25 دی 1394 | 01:07 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com
حضرت امام سجاد علیه السلام خطاب به شیعیان می فرمودند:
ای شیعیان ما! بهشت دیر یا زود از دست شما نمیرود، اما برای ارتقای درجات
آن کوشش کنید و بدانید میان شما بالاترین درجات و زیباترین کاخها و سـراها
و بناها در بهشت، از آن کسانی است که در پاسخ دادن به ندای مؤمنان نیکوتر
باشند و همدردیشان با فقـرای مؤمن بیشتر باشد. بدانید خداوند گاهی یکی از
شما را به سبب یک سخن پاک که با برادر تنگدستش بگوید، بیشتر از مسافت
یک صد هزار سال که با گامهایش بپیماید، به بهشت نزدیک می کند، اگر چه از
عذاب شدگان به آتش جهنم باشد. 
پس نیکی کردن به برادر خود را کوچک نشمارید زیرا آن نیکی، روزی برای شما
سودمند است که هیچ چیز جایش را نمی گیرد.
(تفسیر برهان)تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394 | 05:24 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

 

ابوحمزه ثمالی از حضرت علی بن الحسین ، امام سجاد علیه السلام چنین نقل کرد:

«من قصی لاخیه حاجة فبحاجة الله بدا ... ; کسی که یک حاجت برادرش را برآورد خداوند صد حاجت او را برآورد . کسی که اندوهی را از دل برادرش بردارد، خداوند اندوه روز قیامت را از او برطرف سازد; هر قدر هم که زیاد باشد . و هر کس برادرش را که در مقابل ستمکار قرار گرفته است، یاری دهد، خدا او را هنگام عبور از صراط یاری می کند، در وقتی که قدمها می لغزد . و کسی که به دنبال نیاز برادر مؤمنش برود و با برآوردن حاجتش او را شاد کند، چنان است که رسول خدا را مسرور کرده است . و هر کس او را سیراب کند، خدا او را از شراب سر به مهر بهشتی سیراب می سازد . و هر کس گرسنگی او را با طعام برطرف کند، خدا او را از میوه های بهشتی سیر می کند . و هر کس برهنگی او را بپوشاند خدا او را با جامه های زربافت و حریر می پوشاند . و اگر با اینکه برهنه نیست، او را لباسی بپوشاند، پیوسته در حفظ خدا است تا هنگامی که نخی از آن جامه بر تن او باشد . و کسی که کار مهم برادرش را کفایت کند، خداوند پسران بهشتی را خدمتگزار او می سازد . و کسی که او را بر مرکبی سوار کند، خدا او را در قیامت بر ناقه ای بهشتی سوار می کند که فرشتگان به آن می بالند . و هر کس مؤمنی را هنگام مردنش دفن کند، گویا او را از ولادت تا مرگ پوشانده است . و هر کس او را همسری دهد که مایه انس و آرامش باشد، خداوند برای او در قبر مونسی به شکل محبوب ترین افراد خانواده اش قرار می دهد . و کسی که برادر مؤمن بیمارش را عیادت کند، فرشتگان دور او را می گیرند و دعا می کنند تا وقتی که از آنجا بیرون رود و به او می گویند: «خوشا به حالت و بهشت گوارایت!» به خدا سوگند برآوردن حاجت مؤمن در پیشگاه خدا محبوب تر از دو ماه روزه پی در پی با اعتکاف آن دو ماه در ماه حرام است . (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال)


تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394 | 04:58 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

اللَّهُمَّ عَرِّفْنِی نَفْسَکَ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی نَفْسَکَ لَمْ أَعْرِفْ رَسُولَکَ،‏

اللَّهُمَّ عَرِّفْنِی رَسُولَکَ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسُولَکَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَکَ‏،

اللَّهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَکَ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی حُجَّتَکَ ضَلَلْتُ عَنْ دِینِی.‏

اى خدا; تو مرا به خود شناسا کن که اگر تو شناسایم به خویش نفرمایى رسولت را 

نخواهم شناخت. 

اى خدا; تو رسولت را به من بشناسان، وگرنه حجتت را نخواهم شناخت. 

ای خدا; تو حجتت را به من بشناسان، وگرنه از دین خود گمراه خواهم شد.تاریخ : دوشنبه 21 دی 1394 | 09:39 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
تعداد کل صفحات : 4 :: 1 2 3 4
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید