مردان اعراف - مطالب شهریور 1398

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)

مردان اعراف - مطالب شهریور 1398 ...و بینهما حجاب و على الأعراف رجال یعرفون کلا بسیماهم و نادوا أصحاب الجنة أن سلام علیکم لم یدخلوها و هم یطمعون.(اعراف/49 -46)
بازگشایی مدارس ، خصوصاً بر اولی ها مبارک.
یادش بخیر ، 
چه دورانِ خوبُ شیرینی


Image result for ‫یاد مدرسه بخیر‬‎


باز بـاران ، با ترانه
با گهـرهای فـراوان
می خورد بر بام خـانه

.
.
.
.
بشنو از من ، کودک من
پیش چشم مرد فردا
زندگانی خواه تیره ، خواه روشن 
هست زیبا، هست زیبا، هست زیبا.


Image result for ‫یاد مدرسه بخیر‬‎

تاریخ : یکشنبه 31 شهریور 1398 | 03:13 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

...در این‌ حال‌، از کثرت‌ زخم‌ها و جراحات‌ وارده‌، ضعف‌ بر آن‌ حضرت‌ آنقدر شدید بود که‌ ایستاد تا بیارامد که‌ مردی‌ سنگ‌ بر پیشانیش‌ زد و خون‌ بر صورتش‌ جاری‌ شد و با لباس‌ خود خواست‌ تا خون‌ را از دو چشمش‌ پاک‌ کند که‌ مرد دیگری‌ به‌ تیر سه‌ شعبه‌ قلب‌ مبارکش‌ را هدف‌ ساخت‌، پسر رسول‌ خدا، به‌ خدا عرض‌ کرد: 

بِسْمِ اللَهِ وَبِاللَهِ وَعَلَی‌ مِلَّه رَسُولِ اللَهِ. وَرَفَعَ رَأْسَهُ إلَی‌ السَّمَآءِ وَقَالَ: إلَهِی‌! إنَّکَ تَعْلَمُ أَنَّهُمْ یَقْتُلُونَ رَجُلاً لَیْسَ عَلَی‌ وَجْهِ الاْرْضِ ابْنُ نَبیٍّ غَیْرُهُ! 

به‌ نام‌ خدا، و به‌ خود خدا، و بر ملّت‌ و آئین‌ رسول‌ خدا (این‌ شهادت‌ روزی‌ من‌ می‌گردد) و سرش‌ را به‌ طرف‌ آسمان‌ بلند نموده‌ و گفت‌: خدای‌ من‌! تو می‌دانی‌ که‌ این‌ قوم‌  مردی‌ را می‌کشند که‌ در روی‌ زمین‌ پسر پیغمبری‌ جز او نیست‌!

دست‌ برد و تیر را از پشت‌ خود خارج‌ کرد؛ و خون‌ مانند ناودان‌ فَوَران‌ می‌کرد. حضرت‌ دست‌ خود را زیر آن‌ خون‌ گرفت‌، و چون‌ پُر شد به‌ آسمان‌ پاشید و گفت‌: این‌ حادثه‌ که‌ بر من‌ نازل‌ شده‌ است‌ چون‌ در مقابل‌ دیدگان‌ خداست‌، بسیار سهل‌ و ناچیز است‌ و یک‌ قطره‌ از آن‌ خون‌ بر زمین‌ نریخت‌. و برای‌ بار دوّم‌ دست‌ خود را زیر خون‌ گرفت‌؛ و چون‌ پُر شد، با آن‌ سر و صورت‌ و محاسن‌ شریف‌ را خون‌ آلوده‌ نموده‌ و گفت‌: با همین‌ حال‌ باقی‌ خواهم‌ بود تا خدا و جدّم‌ رسول‌ خدا را دیدار کنم‌ و آنقدر خون‌ از بدن‌ مبارکش‌ رفته‌ بود که‌ قدرت‌ و رَمقی‌ در تن‌ نمانده‌ بود. نشست‌ بر روی‌ زمین‌ و با مشقّت‌ سر خود را بلند نگاه‌ می‌داشت‌، که‌ در این‌ حال‌ مالک‌ بن‌ بُسْر آمده‌ و او را دشنام‌ داد و با شمشیر بر سر آن‌ حضرت‌ زد و بُرْنُس‌ (یعنی‌ کلاه‌ بلندی‌ که‌ بر سر آن‌ حضرت‌ بود) پر از خون‌ شد. 

عکس و تصویر #ashura

حضرت‌ برنس‌ را انداخت‌ و روی‌ قَلَنْسُوَه‌ که‌ کلاه‌ عادی‌ بود عِمامه‌ بست‌. و بعضی‌ گفته‌اند: دستمالی‌ بست‌ که‌ زُرعه‌ بن‌ شَریک‌ بر کتف‌ چپ‌ آنحضرت‌ ضربتی‌ وارد ساخت‌ و حصین‌ بر حلقوم‌ آن‌ حضرت‌ تیری‌ زد و دیگری‌ بر گردن‌ مبارک‌ ضربه‌ای‌ وارد ساخت‌ و سِنانِ بن‌ أنَس‌ با نیزه‌ در تَرقُوه‌اش‌ زد و پس‌ از آن‌ بر سینه‌ آن‌ حضرت‌ زد و سپس‌ در گلوی‌ آن‌ حضرت‌ تیری‌ فرو برد؛ و صالح‌ ابن‌ وَهب‌ در پهلویش‌ تیری‌ وارد کرد. هِلال‌ بن‌ نافع‌ می‌گوید: من‌ در نزدیکی‌ حسین‌ ایستاده‌ بودم‌ که‌ او جان‌ می‌داد؛ سوگند به‌ خدا که‌ من‌ در تمام‌ مدّت‌ عمرم‌، هیچ‌ کشته‌ای‌ ندیدم‌ که‌ تمام‌ پیکرش‌ بخون‌ خود آلوده‌ باشد و چون‌ حسین‌ صورتش‌ نیکو و چهره‌اش‌ نورانی‌ باشد. به‌ خدا سوگند لَمَعات‌ نور چهره‌ او مرا از تفکّر در کشتن‌ او باز می‌داشت‌! و در آن‌ حالت‌های‌ سخت‌ و شدّت‌، چشمان‌ خود را به‌ آسمان‌ بلند نموده‌، و در دعا به‌ درگاه‌ حضرت‌ ربّ ذوالجلال‌ عرض‌ می‌کرد:

صَبْرًا عَلَی‌ قَضَآئِکَ یَا رَبِّ! لاَ إلَهَ سِوَاکَ، یَا غِیَاثَ الْمُسْتَغِیثِینَ! شکیبا هستم‌ بر تقدیرات‌ و بر فرمان‌ جاری‌ تو ای‌ پروردگار من‌! معبودی‌ جز تو نیست‌، ای‌ پناه‌ پناه‌آورندگان!

دشمنت کشت ولی نور تو خاموش نگشت

آری آن جلوه که فانی نشود نورِ خداست


تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1398 | 07:54 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
Image result for ‫خنده‬‎
این خیلی خنده و گریه داره که،  من ندونم، 
نماینده ای که انتخاب کردم،
به چی رای میده و به چی رای نمیده!!!!!!!!

Image result for ‫مجلس شورای اسلامی‬‎

هان ای; 
نماینده مجلسی که با رای مردم به مجلس رفته ای!
مجلس خونه خاله نیست، که هرکاری دوست داشته باشی انجام بدی!
همین مردم می گویند رای تو باید شفاف باشه،
اگه رای منفی به طرح شفافیت آراء میدی،
یعنی ریگ در کفشت هست و یا از یه چیزهایی میترسی یا ....
و این یعنی جات توی مجلس نیست!!!!!

تاریخ : چهارشنبه 20 شهریور 1398 | 05:10 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
اصحاب و عبدالله بن الحسن(ع) / والپیپر و تصاویر پروفایل ویژه روز سوم محرم

تاریخ : پنجشنبه 14 شهریور 1398 | 07:47 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

و اما;
حسین(ع)
 و ما ادراک الحسین(ع)

Image result for ‫ماتم ابا عبدالله‬‎

تاریخ : دوشنبه 11 شهریور 1398 | 07:27 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
السلام علی الحسین 
أَلسَّلامُ عَـلَى الاَْبْدانِ السَّلیبَةِ،
سلام بر آن بدن هاى برهـنه شده،


Related image

الحمدالله که چای روضه و  اشک بر غم و ماتم 
اباعبدالله الحسین علیه السلام نصیبمان شد،
و 
ان شاءالله که معرفت و شناخت سیره و علل قیام 
حضرت ارباب نصیبمان شود.

تاریخ : یکشنبه 10 شهریور 1398 | 06:36 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

از رحمت و بخشش خداوند ناامید مباش.

خداوند نسبت به بندگان، بی نهایت مهربان است.


گنهکار امیدوار به رحمت خدا


فرعون لحظات آخر هر چقدر به موسی استغاثه کرد، موسی جواب نداد. 

خداوند به موسی فرمود: 

موسی تو به فرعون جواب ندادی، چون او را خلق نکردی، 

اگر او به من استغاثه می کرد، دستش را می گرفتم و به فریادش می رسیدم.


Image result for ‫نا امید مباش‬‎


یک نفر به محضر پیامبر اکرم رسید. بقچه ایی همراهش بود آن را باز کرد. دیدند یک پرنده و چند جوجه داخل آن است. گفت یا رسول الله، من از راه دور به دیدن شما آمدم. در بیابان به یک بوته رسیدم. دیدم کنارآن چند جوجه است. آنها را گرفتم و داخل بقچه کردم. روی سرم گذاشتم تا برای شما هدیه بیاورم. دیدم هر جا می روم، مادرشان به دنبال من می آید. نمی تواند از جوجه هایش دل بکند. بقچه را پهن کردم تا بیاید این جوجه ها را ببرد یا اینکه خودش را هم بگیرم. وقتی بقچه را بازکردم دیدم مادر جوجه ها به میان آنها آمد. شخص گفت: یا رسول الله مادر این جوجه ها با اینکه می دانست اسیر می شود، آمد نشست و فرار نکرد من هم او را گرفتم وخدمت شما آوردم. پیغمبر اکرم از این صحنه خیلی منقلب شد و فرمودند: این پرنده چقدر جوجه هایش را دوست دارد! حضرت فرمودند: مهر و محبت خداوند متعال به بندگان و مخلوقاتش هزار مرتبه از این پرنده به جوجه هایش بیشتر است.


تاریخ : جمعه 8 شهریور 1398 | 05:11 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات

رئیس‌جمهور: همچون ابراهیم بت آمریکا را شکستیم

آقای حسن روحانی، رئیس جمهور (98/6/4):‌ 
......همچون ابراهیم(ع) بت آمریکا را شکستیم؛ بعضی‌ها می گویند مذاکره چه خاصیت داشت؟ انگار نمی‌خواهند پنبه را از گوش خود در بیاورند.........

جناب آقای روحانی رئیس جمهور!
1- بُت آمریکا 40 سال پیش توسط امام خمینی(ره) شکسته شد، ظاهراً خبر ندارید!
2- قبلاً فرموده بودید: توی ماشین که هستم، قیافه مردم را می بینم، و از روی قیافه آنها می فهمم، که آیا از اوضاع رضایت دارند یا نه و ...؟ خُب جناب رئیس در همان ماشین که هستید، کمی هم به حرف دل مردم گوش بدید، آنوقت متوجه خواهید شد که، اکنون دیگر بعضی از مردم نمی گویند، مذاکره چه خاصیتی داشت؟ بلکه باکثریت قریب به اتفاق مردم بر این عقیده اند که واقعاً دستاورد مذاکره چه بود؟!
3- ما مذاکره نکردیم تا آمریکا بی آبرو شود، چون آمریکا بی آبرو بود، شما مذاکره کردید تا همه تحریمها برداشته شود، اگر ذهن مبارک یاری نمی کنه یا احیاناً پنبه در گوش مبارک خودِ شماست، لطفاً فیلمها و مناظرات انتخابی تان را مرور و چک بفرمائید!!!!! آنوقت متوجه خواهید شد.....!!!!  


تاریخ : دوشنبه 4 شهریور 1398 | 03:07 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات
Good friends 
say good things behind your back
 and bad things to your face
 دوستای خوب;
 پشت سرت خوبیاتو میگن،
 توی روت بدی هاتو!

عکس و تصویر ‍ فدایِ سرَت اگر قسمت نبود، اگر نرسیدیم به رویاهای هر شبِمان، اگر جا زدیم ...

Don't forget
 beautiful sunsets need cloudy skies
 فراموش نکن;
غروب های زیبا نیازمند آسمان های ابری هستند! 

تاریخ : یکشنبه 3 شهریور 1398 | 05:50 ب.ظ | نویسنده : قلب منیب | نظرات